tričko ≠ tričko

Nie je tričko ako tričko.
Spoznajte našu cestu vytvorenia unikátneho kúsku oblečenia pre každého z nás.

Klasická cesta

Hromadná výroba tričiek je komplexný proces. Začína to výrobou tričiek na stovky kusov podľa zopár voper definovaných veľkostí a strihov.

Pokračuje to neraz náročnou a zdĺhavou dopravou cez pol sveta (väčšinou z Indie alebo Číny, kvôli lacnej pracovnej sile).

Akonáhle sa tie kvantá oblečenia dostanú do obchdou, je potrebné ich predávať. Samozrejme čo najlacnejšie a čo najrýchlejšie, pretože ďaľšie kúsky sa už medzičasom opať vyrábajú.

Aj oblečenie má svoju životnosť - módne trendy.
Po niekolkých týzdňoch sú tričká “out” a je potrebne predávať nové kúsky aby bol každý “in”. Z toho dôvodu sú doslova tony nepoužíteho (údajne nepredajného) oblečenia vyhodené na skládku odpadu (pri najlepšom zrecyklované).

Naša cesta

our-way-img-2.png

Výroba trička (oblečenia) na mieru je tu s nami už od nepamäti - krajčírstvo.

Je to nedocenené remeslo v dnešnej dobe a je potrebné ho vrátiť na výslnie.

Vytvorenie trička na mieru je veľmi jednoduché. Navolíte si svoje preferované vlastnosti a mieri trička online bez nutnosti niekam chodiť.

Akonáhle obdržíme od Vás objednávku, naša dvorná krajčírka sa postará o výber látky, vytvorí strih a začne šiť. Po dokončení prechádza každé jedno tričko kontrolou kvality a tričko sa postupne pripravuje na prepravu až ku vám.

Keďže používame kvalitnú 100% bavlnu a tričká si šijeme sami, vieme, že vytvárame kvalitný produkt s dĺhou životnosťou, ktoré odoláva aj najnovším módnym trendom.

A navyše pri výrobnom procese a expedícii sa snažíme minimalizovať odpad a nezanechávať uhlíkovu stopu.

icon-tshirt-euro.png

Klasické vnímanie
oblečenia

Fast fashion - pojem, ktorým možeme vyjadriť dnešný spôsob nakupovania a správania sa k oblečeniu. Nie je to len rýchla výroba a rýchly predaj, ale aj rýchly konzum a rýhle a niekedy až náhle nutkanie si kúpiť nový kúsok oblečenia.

Oblečenie sa mnohokrát nakupuje príliš často, príliš veľa a príliš zbytočne. To má za naśledok aj zvýšenú produkciu oblečenia a teda aj zvýšenú uhlíkovú stopu (pozn. produkcia predstavuje 70% celkovej uhlíkovej stopy módneho priemyslu).

Čo sa týka cien oblečenia, tie sú vábivo nízke a bežného zákazníka si získaju hlavne svojou cenovkou. Potom sa prihliada na vzhlad - vo vačšine prípadov je to plastová potlač s náhodnými obrázkami a textami. Až potom sa prihliada na kvalitu, o ktorej častokrát hovori aj cena.

our-way-img-2.png

Naše vnímanie
oblečenia

Slow fashion - pojem, ktorý definuje tričko na mieru. Je to pravý opak rýchlej módy - doslova pomalší a umiernenejší.

Kvalita a udržateľnosť oblečenia je pre nás štandard. Je pre nás nesmierne dôležité nestrácať hodnoty pre ekologickú a ľudskú výrobu.

Na našom oblečení pracujeme s kvalitným materiálom, v obmedzenom množstve a s účelom, že Vy, náš zákazník, si kúpite oblečenie, ktoré Vám vydrží dlhú dobu a neznečistí životné prostredie.

Sme ambasádorom udržateľnejšej, kvalitnejšej a etickejšej výroby oblečenia. Záleží nám na tom, aby produkt dlho slúžil svojmu majiteľovi a poskytol mu pohodlie a úžitkovú hodnotu.

Buy less.
Choose well.
Make it last.

Vivienne Westwood

Čo ďalej?

Páči sa nám citát britskej dizajnérky Vivienne Westwood, „kupujte menej, vyberajte dobre, urobte to naposledy.

Nakupujte menej je prvý spôsob, ako sa môžete zamilovať do oblečenia, ktoré už vlastníte a uprednostniť kvalitnú módu pred rýchlou.

Vybrať si dobre je druhý krok. Výber oblečenia z ekologicky šetrnej tkaniny je zložitý, pretože existujú výhody a nevýhody pre všetky druhy vlákien, ale materiály ako je denim, bavlna a ďalšie patria medzi tie kvalitné.

Nakoniec by sme mali urobiť to posledné a nosiť naše oblečenie, kým nie je opotrebované. Aj vtedy sa pravdepodobne dá ešte používať na domáce nosenie alebo vytvoriť ďalšie oblečenie. Snažme sa, aby naše oblečenie vydržalo dlhšie!

Ste pripravený zmeniť módny svet?

Nakupujte menej a kvalitnejšie. Nakupujte so srdcom.
Vytvorte si unikátne tričko na Vašu mieru a vynoste ho do zbláznenia.

* Ak Vás náhodou tričko na mieru neoslovilo, prosíme Vás, nakupujte ohľaduplne a myslite na svoje prostredie.
Viac o vplyve módy na životné prostredie si môžete prečítať na blogu wildment.sk